Bloemkool – preisoep met pistacheolie

Ik blijf mezelf telkens weer verbazen over het feit dat klein upgrades van een gerecht zo’n immens verschil kunnen maken. Meestal kook ik echt heel basic: zonder saus of extra prulletjes. Maar wanneer ik dan toch eens een extraatje toevoeg aan een gerecht, is dat meteen een pak interessanter. Je kan het een beetje vergelijken met de accessoires of juwelen die je outfit af maken. Maar die draag ik eigenlijk ook niet 😀 

Stel dat je op je feestmenu een soepje wil zetten, raad ik toch aan om er iets extra aan toe te voegen. Zoals bij deze bloemkool – preisoep met balletjes, pistacheolie en pistachecrumble. Nooi gedacht dat de smaken zo goed zouden complementeren. En het is ook iets wat je gasten niet meteen zullen verwachten.

Pistacheolie vind je bij Albert Heijn, online of in de delicatessenwinkel.

bloemkool - preisoep met pistacheolie
bloemkool – preisoep met pistacheolie

Wat heb je ervoor nodig?

  • 1 grote ui
  • 1 stengels selder
  • 250g wit van de prei
  • 1/3 bloemkool
  • 4 laurierblaadjes
  • 4 takjes tijm
  • 2 kippenbouillonblokjes
  • 1,5 liter koud water
  • peper en zout naar smaak
  • 1tl gemalen koriander
  • nootmuskaat naar smaak
  • 2 + 2el gehakte peterselie
  • 2el olijfolie
  • 250g soepballetjes vers of uit de diepvries
  • pistacheolie om te serveren
  • 3el verkruimelde pistachenootjes
  • soeppot van min. 2L inhoud met deksel
  • staafmixer

Hoe begin je eraan?

  1. Bereid de groenten voor: uien schillen en in grove blokjes snijden, selder wassen en in schijfjes snijden, prei schoonmaken en in schijfjes snijden, bloemkool wassen en de roosjes + stam in stukken snijden en de peterselie fijnhakken. Hak ook alvast de pistachenootjes fijn en zet ze aan de kant in een potje.
    • Hak eventueel wat extra nootjes fijn, je kan de nootjes ook gemalen bewaren en voor andere gerechten of over je yoghurt gebruiken als extra crumble.
  2. Zet je soeppot op een middelhoog vuur en verhit daarin de olijfolie.
  3. Stoof de ui tot hij glazig wordt. Voeg nu beurtelings de andere groenten toe die je nog rustig even meestooft. Zorg ervoor dat je vuur niet te hoog staat. Je wil zeker niet dat je groenten bruin gaan verkleuren.
  4.  Voeg anderhalve liter water toe, de twee kippenbouillonblokjes, laurier, tijm en 2el gehakte peterselie en breng de inhoud van de pot met het deksel erop aan de kook.
  5. Laat 20min pruttelen.
  6. Zet het vuur af en verwijder de laurierblaadjes en de tijm.
  7. Mix de soep grondig met de staafmixer.
  8. Voeg nu de soepballetjes en de overige kruiden toe: gemalen koriander, nootmuskaat en de overgebleven 2 el gehakte peterselie. Proef en kruid bij met peper en (eventueel) zout.
  9. Breng de soep nog heel even aan de kook zodat je soepballetjes zeker gaar of ontdooid zijn.
  10. Serveer de soep warm met per bord een el pistacheolie en wat verkruimelde nootjes.

Laat het smaken! 🙂

bloemkool - preisoep met balletjes
bloemkool – preisoep met balletjes
pistacheolie
pistacheolie

Misschien vind je dit ook leuk?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.