Met de zon die alsmaar vaker tussen de wolken door verschijnt en de temperaturen die stilaan stijgen begint de drang naar zomerse barbecues alleen maar groter te worden. Een geslaagde barbecue betekend voor mij gezelligheid, vrienden, lekker kwaliteitsvol vlees maar vooral veel lekkere groenten (en stokbrood met lookboter – uiteraard!).
Een heerlijk bijgerecht voor je eerste barbecue van het jaar of voor bij je volgende lunch is deze gezonde rode koolsalade. Hij zit vol smaken en texturen waar je alleen maar van kan houden. En wanneer je een kleurrijke kom als deze op tafel kan zetten, worden je gasten instan vrolijk. Laat het feestje maar beginnen! 🙂

Wat heb je ervoor nodig? (6p.)
Voor de salade
- 1/2 rode kool fijngesneden
- 2 wortelen geraspt
- 2 stevige appels in snippers
- 1 eetlepel limoensap om de appeltjes in te marineren
- handjevol verse peterselie
- geroosterde pijnboompitten
Voor de dressing
- 20ml appelciderazijn
- 30ml olijfolie
- 15ml honing
- 5ml limoensap
- Snufje zout
- Snufje zwarte peper
Hoe begin je eraan?
- Begin met al je ingrediënten voor te bereiden: raspen van de wortels, fijnsnijden van de kool, peterselie en de appeltjes + het roosteren van de pijnboompitten.
- Meng de appelsnippers in een kommetje met het limoensdap. Dit zorgt ervoor dat ze niet bruin zullen uitslaan.
- Bereidt de dressing voor door alle ingrediënten goed met elkaar te mengen.
- Meng nu de kool met de wortelen, appels en de peterselie en meng de dressing erdoor.
- Laat minstens 3 uur marineren in de koelkast.
- Vlak voor het serveren werk je de salade af met de geroosterde pijnboompitten.
Smakelijk! 🙂
Silvy